بسم الله الرحمن الرحیم
و إن يريدوا أن يخدعوك فإن حسبك الله هو الذي أيدك بنصره وبالمؤمنين
جوامع
سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان: بیانات پیرامون انفجار در بندر بیروت

بیانات

17 مرداد 1399

سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان، پیرامون انفجار در بندر بیروت

|عربی|فیلم|صوت|
در حال ترجمه
بخش‌هایی از متن بیانات:

فرازها:

برخی مردم گفتند مگر می‌شود اطلاعات شما درباره‌ی بندر حیفا بیش از  بندر بیروت باشد؟ بله، مسئولیت اصلی مقاومت و حزب الله، مقاومت است. اطلاعات حزب الله احتمالا درباره‌ی بندر حیفا بیش از بندر بیروت است چون درباره‌ی بندر بیروت مسئولیت ندارد اما در مورد بندر حیفا مسئولیت دارد زیرا آن‌جا بخشی از معادله‌ی بازدارندگی و استراتژی دفاع از لبنان است. در حالی که حزب الله مدیر، حاکم، دخیل و همچنین مطلع نیست که در بندر بیروت چه می‌گذرد و چه هست و چه نیست و مدیریتش چگونه است. ما این‌ها را نمی‌دانیم و به‌هیچ‌وجه وارد آن نمی‌شویم.

تحقیقات در حال انجام است و واقعیت به‌سرعت عیان خواهد شد چون موضوع زیاد پیچیده نیست. فکر می‌کنم تحقیقات جنایی، امنیتی، نظامی و تکنیکی به سرعت می‌توانند مشخص کنند در انبار چه چیزی وجود داشته، چه موادی بوده و عملیات انفجار چگونه به وقوع پیوسته. به لحاظ تکنیکی و فنی این نیازمند زمان زیادی نیست و فرض بر این است که واقعیت ان شاءالله به سرعت عیان می‌شود.

 


 

بیاناتی در این رابطه با موضوعات:

دغدغه‌های امت

دغدغه‌های امت

صدر عراق/ به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر
شماره ۲۶۲ هفته نامه پنجره به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر، در پرونده ویژه‌ای به بررسی شخصیت و آرا این اندیشمند مجاهد پرداخته است. در این پرونده می‌خوانید:

-...

رادیو اینترنتی

نمایه

صفحه ویژه جنگ ۳۳ روزه

نماهنگ

کتاب


سید حسن نصرالله