بسم الله الرحمن الرحیم
و إن يريدوا أن يخدعوك فإن حسبك الله هو الذي أيدك بنصره وبالمؤمنين
جوامع

بیانات

7 اسفند 1397

سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان، در جمعی از بانوان به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س)

|
در حال ترجمه
بخش‌هایی از متن بیانات:

- به بنده اطلاع دادند مبلغی که در یک ماه برای کمک به اهالی یمن جمع‌آوری شده، دو میلیون دلار بوده بوده است، در حالی که بنده به این کار فراخوان نداده بودم.

- وقتی تصویر آیت الله خامنه‌ای و جناب اسد را دیدم چشمانم به اشک نشست.

- رسیدن به خدا به حجم اعمال بستگی ندارد بلکه به کیفیت و خالص بودن نیت هر عمل بستگی دارد. بهترین مثال برای این موضوع، فرمایش امام خمینی درباره‌ی جوانانی بود که در سن ۱۶ سالگی یا کم‌تر به جبهه می‌رفتند.  ایشان گفتند این افراد به خدا رسیدند و در این مدت کوتاه به وی نزدیک شدند، در حالی که ما علما به هشتادسالگی رسیده‌ایم و همچنان در حال تلاش و مجاهده با نفس هستیم. آن‌ها با نیت‌های خالصشان توانستند در مدت کوتاهی در جهاد با نفس پیروز شوند. همچنین به این علت که به دنبال شهرت، جایگاه یا غنیمتی نبودند.

- ما در نبردهایمان با اسرائیل و داعش پیروز شدیم و به اذن الهی در هر نبردی در آینده نیز پیروز خواهیم شد.

- نبرد فعلی که به رهبری ترامپ علیه و با پافشاری شدید علیه ما اعمال می‌شود، نبرد فقیرسازی و محاصره‌ی مالی و اقتصادی است. برای مقابله با این نبرد باید اراده‌ی هماوردی و صبر داشته باشیم و سعی کنیم این صفات را به فعلیت برسانیم.

- نباید ناامید شویم چون هدف دشمن، نابود کردن روحیه‌ی ماست.

- من موضوع محاصره‌ی مالی را با دید مثبت نگاه می‌کنم. یکی از فواید شرایط سخت مالی، بازگشت به سمت خدا و تکیه کردن به وی برای روزی و قناعت است.

- ما امکانات بسیار عظیمی داریم و متوقف شدن پول برای یک مدت، نه در نبرد تغییری ایجاد می‌کند و در نیت ما.

- یکی از لازمه‌های صبر بر موضوع محاصره‌ی اقتصادی، قناعت، اکتفا کردن به پول اندک و برنامه‌ریزی است. ما در همه‌ی این شرایط می‌توانیم زندگی کنیم. باید همه صبر داشته باشیم و بچه‌ها هم توقع زیادی از والدین نداشته باشند.

- باید خانواده‌مان را گرد هم بنشانیم و درباره‌ی این شرایط و تحمل وضعیت، صحبت کنیم تا بتوانیم این برهه را با سرافرازی بگذرانیم.

- حضرت زهرا(س) دختر یک صحابه یا یکی از سربازان نبود، فارغ از عظمت خودش، دختر رسول الله(ص)، فرمانده ارتش و بزرگ‌ترین ژنرال هم بود. با این حال دشواری‌های زندگی را تحمل کرد. الآن می‌توانیم این چیزها را بیش‌تر بفمیم. ایشان با دست خودش کار می‌کرد، غذا می‌پخت، نظافت می‌کرد، [بچه‌ها را] تربیت می‌کرد، آموزش می‌داد، نصیحت می‌کرد و… به‌ویژه در این مرحله نیازمند اقتدا به زهرا(س) هستیم.

- هرقدر بتوانیم موفق باشیم و ثابت کنیم اهل رضا و صبر هستیم، مدت این بلا کوتاه‌تر خواهد بود. هر لحظه ممکن است گشایش حاصل شود و ما قدرتمندتر از همیشه خواهیم بود.


 

بیاناتی در این رابطه با موضوعات:

دغدغه‌های امت

دغدغه‌های امت

صدر عراق/ به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر
شماره ۲۶۲ هفته نامه پنجره به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر، در پرونده ویژه‌ای به بررسی شخصیت و آرا این اندیشمند مجاهد پرداخته است. در این پرونده می‌خوانید:

-...

رادیو اینترنتی

نمایه

صفحه ویژه جنگ ۳۳ روزه
کمک های مردم لبنان به سیل زدگان ایران، از سر قدرشناسی است.

نماهنگ

  • از مشرق بیداری
  • بیداری اسلامی هویت تمدنی و چالش های پیش رو
  • یک لبنان مقاومت یک اسرائیل ادعا

کتاب


سید حسن نصرالله